تاریخ : پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲ 13 شعبان 1445 Thursday, 22 February , 2024
4

راه اندازی دو اردوگاه ماده ۱۶ در کرج

  • کد خبر : 1847
  • 11 فروردین 1400 - 14:16
راه اندازی دو اردوگاه ماده ۱۶ در کرج
استاندار البرز از آماده سازی دو اردوگاه نگهداری معتادان متجاحر (ماده 16 ) دراین استان خبر داد.

به گزارش خبرگوهردشت، عزیزالله شهبازی در بازدید از روند آماده سازی اردوگاه ماده ۱۶ استان با اشاره به اینکه البرز تنها استانی در کشور بود که فاقد اردوگاه ماده ۱۶ بود، افزود: البته سال های گذشته تلاش هایی برای ایجاد این امکان مهم صورت گرفته ولی بی نتیجه ماند و به تاخیر افتاد.
وی ادامه داد: اواخر سال ۹۹ یک عزم و اراده استانی شکل گرفت و در نهایت نتایج قابل قبولی داشت. تمامی دستگاه ها و نهادهای مرتبط در استان دست به دست هم دادند و برای راه اندازی اردوگاه ماده ۱۶ استان بسیج شدند.
وی افزود: راه اندازی این کمپ یک مطالبه جدی مردمی است چراکه برای جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر از اماکن عمومی، این مکان از اهمیت بالایی برخوردار است.
استاندار البرز اضافه کرد: سال گذشته طی هماهنگی، تعامل و انسجام بین مسئولان مربوطه در استان، در ۲ مرحله اقدام به جمع آوری معتادان متجاهر از سطح شهرهای البرز شد و حدود هزار و ۵۰۰ نفر جمع آوری و غربالگری شدند.
وی گفت: این اقدام رضایتمندی مردم و زیباسازی چهره شهر و امنیت بلحاظ کم شدن جرائم خرد را در پی داشت. نتیجه بخشی این ۲ مرحله عملیات، عزم ما را برای تسریع در راه اندازی اردوگاه ماده ۱۶ جزم تر کرد، اقدامات خوبی صورت گرفت و مکانی که در نظر گرفته شده با هماهنگی دستگاه های مربوطه در حال اماده سازی است.
استاندار البرز افزود: مقرر شد که تا پایان فروردین ماه امسال بخشی از این اردوگاه به سپاه پاسداران استان تحویل داده شود تا نسبت به پذیرش معتادان متجاهر اقدام شود.
وی گفت: البرز، استانی مهاجرپذیر است و اگر مدیریت صحیحی در حوزه کنترل آسیب های اجتماعی صورت نگیرد، تبعات بدی را همراه دارد از این رو به جد درصدد اتخاذ تدابیر لازم و ایجاد

اشتراک گذاری
لینک کوتاه : https://khabargohardasht.ir/?p=1847
  • نویسنده : دبیر خبر
  • ارسال توسط :
  • منبع : گوهردشت
  • دیدگاه‌ها برای راه اندازی دو اردوگاه ماده ۱۶ در کرج بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.