تاریخ : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲ 12 شعبان 1445 Wednesday, 21 February , 2024
7

وضعیت نامناسب کودکان کار و خیابان در البرز

  • کد خبر : 2150
  • 12 اردیبهشت 1400 - 13:22
وضعیت نامناسب کودکان کار و خیابان در البرز
معاون امور اجتماعی بهزیستی البرز با انتقاد از محدودیت فضا برای ساماندهی کودکان کار و اتباع خارجی در خیابان ها گفت: متاسفانه ما هنوز یک مرکز غربالگری مناسب برای بررسی وضعیت کودکانی که جمع آوری شده‌اند نداریم.

به گزارش خبرگوهردشت، معاون امور اجتماعی بهزیستی البرز با اشاره به محدودیت فضا برای ساماندهی کودکان کار و خیابان استان افزود: در حال حاضر تنها یک مرکز شبانه روزی با ظرفیت ۱۲ نفر برای ساماندهی این کودکان فعال است و ما هنوز یک مرکز غربالگری مناسب برای بررسی وضعیت کودکانی که جمع آوری شده‌اند نداریم.
مریم صدیقی با اشاره به اینکه بیش از ۷۰ درصد کودکان کار و خیابان البرز را اتباع خارجی تشکیل می‌دهند، اظهار کرد: مجاورت البرز با تهران باعث ورود کنترل نشده اتباع خارجی به استان باشیم.
وی ادامه داد: هر روز تعدادی اتباع خارجی وارد البرز می‌شود و همین امر باعث شده اقدامات صورت گرفته برای ساماندهی کودکان کار و خیابان استان چندان موثر واقع نشود.
وی با اشاره به ضرورت ایجاد بانک جامع اطلاعاتی از کودکان کارو خیابان افزود: علی رغم تلاش‌های صورت گرفته از سوی دستگاه‌ها و ادارات مسئول در این حوزه، هنوز بانک اطلاعاتی از تعداد کودکان کار و خیابان استان تهیه نشده و همین پیگیری طرح‌ها را با مشکل مواجه کرده است.
صدیقی اضافه کرد: یکی دیگر از دلایلی که ساماندهی کودکان کار و خیابان را دشوار کرده، استمرار کمک‌های نقدی مردم به این افراد است.
وی توضیح داد: تا وقتی شهروندان از سر دلسوزی به کودکان کار و خیابان پول بدهند و رفتار آنها را تقویت کنند، این معضل برطرف نخواهد شد.
معاون امور اجتماعی بهزیستی البرز گفت: اغلب کمک‌های نقدی شهروندان از این کودکان گرفته می‌شود و به نفع آنان هزینه نمی‌شود به همین دلیل باید فرهنگسازی لازم صورت بگیرد تا مردم از راه درست به کودکانی که به نوعی نان آور خانواده خود هستند کمک کنند.
صدیقی در ادامه اجرای موفق طرح‌های مرتبط با ساماندهی کودکان کارو خیابان را منوط به همکاری مستمر همه دستگاه‌های مرتبط دانست و افزود: خوشبختانه طی سال‌های گذشته دستگاه‌های درگیر با این موضوع مثل شهرداری، دادگستری و … پای کار آمده و با جدیت بیشتری این موضوع را پیگیری می کنند.
این مسئول با اشاره به محدودیت فضا برای ساماندهی کودکان کار و خیابان استان افزود: در حال حاضر تنها یک مرکز شبانه روزی با ظرفیت ۱۲ نفر برای ساماندهی این کودکان فعال است و ما هنوز یک مرکز غربالگری مناسب برای بررسی وضعیت کودکانی که جمع آوری شده‌اند نداریم.
وی توضیح داد: برای ایجاد فضای مناسب برای ساماندهی این کودکان وارد مذاکراتی با شهرداری شده‌ایم تا بتوانیم فضای مناسب در این خصوص را فراهم کنیم.

اشتراک گذاری
لینک کوتاه : https://khabargohardasht.ir/?p=2150
  • نویسنده : دبیرخبر
  • ارسال توسط :
  • منبع : گوهردشت
  • دیدگاه‌ها برای وضعیت نامناسب کودکان کار و خیابان در البرز بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.