تاریخ : پنج شنبه, ۶ مهر , ۱۴۰۲ 14 ربيع أول 1445 Thursday, 28 September , 2023
6

وضعیت آب های زیرزمینی استان نارنجی شد

  • کد خبر : 2443
  • 03 تیر 1400 - 14:24
وضعیت آب های زیرزمینی استان نارنجی شد
مهدی زاده با اشاره به اینکه ۸۰ درصد آب آشامیدنی مردم البرز از سفره های زیر زمینی است گفت: وضعیت مصرف آب البرزنشینان نارنجی شد.

به گزارش خبرگوهردشت، « ذوالفقار مهدی زاده» در جمع خبرنگاران با اعلام وضعیت نارنجی مصرف آب در البرز گفت: میزان مصرف آب و محدودیت منابع آبی استان البرز قابل تأمل است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز افزود: استان البرز با جمعیت در حال رشد بیش از سه میلیون نفری است که متناسب با این میزان جمعیت ۸۰ درصد مردم از آب آشامیدنی سفره های زیر زمینی و ۲۰ درصد از آب سدها استفاده می کنند.

وی با اشاره به اهمیت رعایت صرفه جویی آب بیان کرد: خشکسالی و گرمای پیش بینی شده که در ۵۰ سال گذشته کم سابقه بوده است این استان را با مشکل کم آبی مواجه کرده است.

وی اظهار کرد: همچنین شاهد کاهش ۳۸ درصدی بارش ها در استان البرز طی سال جاری نسبت به سال مدت زمان مشابه در سال گذشته بودیم.

مهدی زاده ادامه داد: قطعی گاه و بی گاه برق، افزایش میزان دمای هوا و … زمینه کاهش ذخایر آب شرب در مسیر توزیع در شبکه را ایجاد کرده است.

به گفته وی، در آینده نزدیک با تنش جدی در خصوص تأمین آب شرب روبه رو هستیم و این در حالی است که صرفه جویی ۱۰ درصدی در مصرف آب می تواند تابستان کم تنش آبی را در البرز احیاء کند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز خاطرنشان کرد: ضروری است تمامی شهروندان البرزی خود را ملزم به رعایت صرفه جویی در مصرف آب در شرایط کنونی کنند و با رعایت قوانین معین از وضعیت نارنجی عبور کنیم.

 

اشتراک گذاری
لینک کوتاه : https://khabargohardasht.ir/?p=2443

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 1