تاریخ : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲ 12 شعبان 1445 Wednesday, 21 February , 2024
7
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز

نرخ بیکاری البرز با ۸/۳ درصد از میانگین کشوری پائین تر است

  • کد خبر : 3412
  • 28 بهمن 1400 - 20:00
نرخ بیکاری البرز با ۸/۳ درصد از میانگین کشوری پائین تر است
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز نرخ بیکاری این استان را ۸/۳ درصد اعلام‌ کرد و‌ گفت: نرخ بیکاری در استان البرز از میانگین کشوری پائین تر است بر این اساس طی ماه گذشته دو هزار نفر جذب بازار کار شدند که حکایت از بهبود وضعیت اشتغال در این استان دارد.

به گزارش گوهردشت، جهانگیر شاهمرادی با بیان این مطلب در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان اظهار داشت: کارگروه اشتغال در سطح استان با برگزاری مرتب جلسات نسبت به رصد وضعیت اشتغال، بررسی شاخص مشارکتهای اقتصادی، بیمه بیکاری، ساماندهی افراد در جستجو کار اقدام می کند.

وی افزود: خوشبختانه در حال حاضر روند اشتغال در سطح استان مطلوب بوده و بیانگر پیاده سازی درست برنامه ریزی ها و سرمایه گذاری های صورت گرفته است.

این مسئول در ادامه سخنان خود به موضوع مشاغل خانگی اشاره کرد و گفت: مشاغل خانگی به عنوان یکی از سیاست های مهم دولت در حوزه رونق اقتصاد خانواده، حمایت از زنان بد سرپرست و بی سرپرست بسیار مهم و حائز اهمیت است که در سطح استان با تشکیل کمیته فنی اشتغال و مشخص شدن اعضای آن عملیاتی شده است.

شاهمرادی تاکید کرد: بواسطه سیاست گذاری های مناسب در حوزه تولید و اشتغال در سطح استان، فضای جامعه به فضایی تبدیل شده است که بتواند زمینه لازم را برای ایجاد اشتغال برای مردم فراهم کرده و موجب تسهیل در ایجاد اشتغال شود.

به گفته وی در این کارگروه؛ حوزه تولید و کشاورزی دانش بنیان، سرمایه گذاری های کلان و متکی بر دانش روز و‌ برنامه ریزی برای ورود به انتظام بخشی به صادرات کالاهای مختلف مورد بحث و بررسی کارشناسی قرار گرفته و بسترهای لازم برای عملیاتی شدن آن فراهم می شود که تاکنون عملکرد مطلوبی داشته است.

معا ون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز تصریح کرد: در این راستا یکی از دغدغه های اصلی فرمانداران شهرستان های استان کمبود نیروی کار ماهر و‌ مورد نیاز است که در این راستا مقرر شد اداره کل فنی و‌ حرفه ای برای آموزش نیروی کار موجود برنامه ریزی کرده و اداره کل بیمه تامین اجتماعی نیز نسبت به معرفی مقرری بگیران بیمه بیکاری به محل کار جدید اقدام‌ کنند.

اشتراک گذاری
لینک کوتاه : https://khabargohardasht.ir/?p=3412
  • ارسال توسط :
  • دیدگاه‌ها برای نرخ بیکاری البرز با ۸/۳ درصد از میانگین کشوری پائین تر است بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.