تاریخ : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲ 12 شعبان 1445 Wednesday, 21 February , 2024
5
سرپرست سازمان سیما، منظر شهرداری کرج:

مهم ترین اقدام برای حفظ هویت شهر شناخته شدن آن است/ خلق اثر ۳۰ هنرمند در ورکشاپ های هنری روز فرهنگی کرج

  • کد خبر : 4469
  • 22 فروردین 1401 - 12:35
مهم ترین اقدام برای حفظ هویت شهر شناخته شدن آن است/ خلق اثر ۳۰ هنرمند در ورکشاپ های هنری روز فرهنگی کرج
سرپرست سازمان سیما،منظرو فضای سبز شهری شهرداری کرج با شاره به اینکه توجه به مفاخر فرهنگی و تقویت پیوند آنها با شهر می تواند ما را به حفظ میراث شهرسوق دهد از برگزاری ورکشاپ های خوشنویسی و نگارگری و مجسمه در روز فرهنگی کرج خبرداد و گفت: بیش از ۳۰ نفرازمدرسان و هنرمندان خوشنویس، نگارگر و مجسمه ساز با نماد لاله در این روز و در کنار هم به خلق اثر خواهند پرداخت.
به گزارش خبر گوهردشت، حمیدر رضا عبدالله پور از تدارک برنامه های متنوع و جذاب برای روزفرهنگی کرج خبرداد و گفت: مراسم روز فرهنگی کرج پس از دو سال وقفه به دلیل شیوع بیماری کرونا همزمان با هشتمین جشن لاله های درباغ گلها و با حضورمسئولان شهری و استانی برگزار می شود.
وی بیان اینکه روز فرهنگی کرج روزی برای ایجاد فرصتهای جدید برای شناخت شهرمان می باشد اظهار داشت: کلانشهر کرج رنگین کمان اقوام کشور بوده و این روز فرصتی برای معرفی خرده فرهنگ ها و آداب و رسوم اقوامی که در کرج زندگی می‌کنند فراهم میکند که باید از آن برای ایجاد وحدت و شور نشاط شهروندان استفاده کرد.
وی با بیان اینکه ارزش ها و منابع فرهنگی و اجتماعی یک شهرمهم ترین سرمایه های شهر محسوب می شوند افزود: کلانشهر کرج هویتی دارد که این هویت نیاز به مراقبت دارد اما مهم ترین اقدام برای حفظ هویت، شناخته شدن آن است که تلاش می کنیم با برگزاری جشنواره و فستیوال های فرهنگی مختلف در اماکن تاریخی گردشگری شهرسهم کوچکی در معرفی ظرفیت های فرهنگی و هنری این کلانشهر ایفا کنیم.
این مسئول با بیان اینکه باید قدردان هنرمندان و سازندگان تاریخ و هویت استان البرز و شهر کرج باشیم افزود:البرزبه دلیل تنوع قومیتی ومهاجرپذیری که دارد مفاخر و مشاهیر زیادی را در خود گنجانده است پس ضرورت دارد از این چهره ها قدردانی شود وروز فرهنگی کرج می تواند فرصت خوبی برای این اتفاق در مجموعه مدیریت شهری کرج باشد.
عبداله پوربا اشاره به اینکه توجه به مفاخر فرهنگی و تقویت پیوند آنها با شهر می تواند ما را به حفظ میراث شهر سوق دهد از برگزاری ورکشاپ های  خوشنویسی و نگارگری و مجسمه در روز فرهنگی کرج خبرداد و افزود: بیش از ۳۰ نفرازمدرسان و هنرمندان خوشنویس، نگارگر و مجسمه ساز با نماد لاله در این روز و در کنار هم به خلق اثر خواهند پرداخت که آثار آنها می تواند زینت بخش نمایشگاهی مجزا در دیگر مناسبت های فرهنگی باشد.
سرپرست سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج درپایان با بیان اینکه امسال جشنواره هشتم بهارِ گلها با بهار قرآن تقارن خجسته ای پیدا کرده است افزود: برگزاری جشن های رمضان و مراسم نور افشانی که معمولاً پس از ساعات افطار لحظاتی شاد و مفرح و معنوی را برای روزه داران رقم می زند در ساعات پایانی شب برنامه ریزی شده تا بازدید کنندگان بتوانند از فضای معنوی و شادی بخش جشنواره بهره مند شوند.
اشتراک گذاری
لینک کوتاه : https://khabargohardasht.ir/?p=4469
  • ارسال توسط :
  • دیدگاه‌ها برای مهم ترین اقدام برای حفظ هویت شهر شناخته شدن آن است/ خلق اثر ۳۰ هنرمند در ورکشاپ های هنری روز فرهنگی کرج بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.