تاریخ : پنج شنبه, ۶ مهر , ۱۴۰۲ 14 ربيع أول 1445 Thursday, 28 September , 2023
1

طرح سوال از شهردار کرج کلید خورد

  • کد خبر : 8555
  • 28 دی 1401 - 19:49
طرح سوال از شهردار کرج کلید خورد
اسدیان عضو شورای شهر کرج روز سه شنبه در صحن علنی خطاب به کیانی شهردار کرج گفت: اکنون استراتژی بنده این بوده است که تذکرات قانونی خود را به صورت مکتوب به شهرداری کرج ارائه دهم و مشی بنده این بوده است که در صحن این تذکرات را پشت تریبون اعلام نکنم. لذا تاکنون 4 تا مکاتبه در خصوص تذکر قانونی به شهرداری ارائه داده ام اما امروز چون نگرانم به نام شایسته گزینی اتفاقاتی بیافتد مجبورم به صورت علنی به آقای شهردار تذکراتم را اعلام کنم.

به گزارش خبرگوهردشت متن تذکر به شرح ذیل است

جناب آقای کیانی – شهردار محترم کرج

بررسی محتوایی و تحلیلی مصاحبه ها و دفاعیات شما در لوایح در صحن علنی و غیر علنی جنابعالی نشان می‌دهد که پرتکرارترین و جدی‌ترین دستاوردتان این بوده است که در راستای ذیل در حال گام برداشتن هستید .

۱٫ خارج کردن شهرداری از تنش مالی

۲٫ جلوگیری از رانت و فساد

۳٫ شفاف سازی

۴٫ مدیریت بدهی های شهرداری کرج

۵٫ عملیاتی کردن سقف بودجه مصوب شورا

۶٫ ساماندهی تهاتر و املاک شهرداری کرج

۷٫ استفاده از ظرفیت علمی دانشگاه برای پیشبرد اهداف مدیریت شهری

۸٫ استقبال شهرداری کرج از سرمایه گذاران در بخش گردشگری

۹٫ استفاده از تجهیزات بروز در مدیریت پسماند

۱۰٫ ضرورت احیای منابع درآمدی

۱۱٫ لحاظ کردن تجربه و مهارت و تعهد مبنای انتخاب مدیران شهرداری

با توجه به موارد فوق سوالات زیر را از شهردار کرج دارم.

۱٫ “تدبیر”و “الگوی” تغییرات بر چه اصول و چارچوب‌های فکری و مدیریتی استوار بوده است؟

۲٫ برای انجام “برآوردها” از کارنامه معاونین و مدیران چه ملاک‌ها و معیارهایی تعریف و احصا شده است؟ (آن ملاک‌ها و معیارها را منتشر کنید)

۳٫ چه کسی یا کسانی وظیفه و کارکرد تطبیق «کارنامه» معاونین و مدیران با ملاک‌های و معیارهای گفته شده را برعهده داشته‌اند؟

۴٫ “نمره” و “قضاوت” فرد یا افراد ارزیاب از عملکرد معاونین و مدیران چه بوده است؟ (به‌صورت مصداقی و انفرادی راجع به همه معاونین اعلام کنید).

۵٫ اگر داوری و قضاوت جنابعالی یا تیم ارزیاب بر این مبنا بوده که فلان معاون یا فلان مدیر منطقه در حوزه مدیریتی خود کارنامه قابل‌قبولی نداشته است چرا به معاونت یا منطقه دیگر و بعضا مهم‌تر و با تکالیف و ماموریت‌های سنگین‌تر منتقل شده است و اگر کارنامه قابل‌قبولی داشته است چرا با دادن فرصت و امکان ادامه مسیر را با تثبیت وی فراهم نکرده‌اید که بتواند برنامه‌های میان‌مدت و بلندمدت وعده داده شده به مردم و شورا را عملیاتی کند؟

۶٫ در این مسیر معاونتها و عناصری که به شما کمک میکنند در کجا قرار دارند و آیا چینش کابینه شما بر اساس این اهداف بوده است؟

۷٫ همین جنس استدلال درباره مساله «مبارزه با فساد» نیز مطرح است. به‌عبارتی در افکار عمومی از صغری و کبری چیده شده است که حضرتعالی برخاسته از گفتمان انقلابی هستید و در راه مبارزه با فساد در لایه افراد و مبارزه با فساد در لایه فرآیندها و مبارزه با فساد لایه سیستمها و مبارزه با فساد در لایه جبهه های بیرون از شورا با کسی تعارف ندارید لذا به صورت شفاف عملکرد خود و مجموعه شهرداری را در این راستا شفاف بیان کنید و در افکار عمومی با حفظ موارد قانونی و شرعی اعلام فرمایید نگرانم که مس را جای طلا در افکار عمومی جلوه دهند .

رسالت و وظیفه قانونی ما براساس ماده ۸۳ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخابات شهردار حکم می‌کند (برای حفاظت و صیانت از «آراء»، «اهداف»، امانت سپرده شده» توسط مردم به شورا و برای اینکه تضمین و تعهد کافی داده شود که در ۳۱ ماه باقیمانده از عمر این شورا با روشهای فعلی عمر مفید دوره مدیریتی جریان انقلابی را هدر ندهد) به نمایندگی و نیابت از طرف آنها سوالات فوق را برای گرفتن پاسخ منطقی و روشن و در صورت نیاز به تصمیم موثرتر، آن را اتخاذ و دنبال خواهیم کرد.

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری
لینک کوتاه : https://khabargohardasht.ir/?p=8555

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 1
  1. متاسفانه شنيده ها حاكي ازينه كه تعدادزيادي ازين انتصابات جديد سفارش شده ي خود اعضاي شورا مثل خانم منعمي وقهرماني بودن به طوري كه حتي چندروزجلوتر دنبال گرفتن مشتاق ازطرف هستن موقع دادن خبر
    حالا ادعاي شايسته گزيني دارن ؟؟