تاریخ : پنج شنبه, ۱۰ اسفند , ۱۴۰۲ 20 شعبان 1445 Thursday, 29 February , 2024
7

شمارش معکوس برای واکسیناسیون خودرویی

  • کد خبر : 2313
  • 02 خرداد 1400 - 11:38
شمارش معکوس برای واکسیناسیون خودرویی
ضمن انتقاد از تجمعات بیهوده افراد در مراکز واکسیناسیون، گفت: لطفا هیچ شخصی بدون دریافت پیامک و تماس مرکز بهداشت به مراکز واکسیناسیون مراجعه نکند، در حال برنامه ریزی هستیم تا با راه‌اندازی واکسیناسیون خودرویی از تجمعات دوری کنیم.

به گزارش خبرگوهردشت، شهاب معینی مستوفی، معاون بهداشت و رئیس مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان البرز،  در خصوص اطلاعیه اجرای نوبت‌دهی هوشمند واکسیناسیون برای گروه سنی بالای ۷۰ سال، گفت: افرادی که متولد ۱۳۳۰ به قبل یعنی گروه سنی ۷۰ سال به بالا هستند برای دریافت نوبت واکسن کرونا از تاریخ شنبه اول خرداد ۱۴۰۰ مستلزم ثبت نام در سامانه salamat.gov.ir خواهد بود.
رئیس مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان البرز بیان کرد: همه افراد ثبت‌نام شده به ترتیب سنی به صورت هوشمند نوبت‌دهی خواهند شد و محل و زمان دقیق واکسیناسیون به هر فرد از طریق پیامک اعلام می‌شود.
معظمی ضمن انتقاد از تجمع‌هایی که توسط برخی در مراکز واکسیناسیون به وجود می‌آید، افزود: برخی برای کسب اطلاعات به مراکز واکسیناسیون مراجعه می‌کنند که اصلا نیاز به حضور نیست و با مراجعه به سایت و سامانه می‌توانند اطلاعات کافی از اصالت واکسن و اثربخشی آن دریافت کنند.
وی یادآور شد: همچنین برخی دیگر از سالمندانی که برای دریافت واکسن به مراکز مراجعه می‌کنند، چندین همراه دارند که موجب به وجود آمدن تجمعات می‌شوند.
این مقام مسؤول ضمن تأکید بر اینکه نیاز است تا شهروندان همکاری کافی با شبکه بهداشت برای دریافت واکسن داشته باشند و خارج از نوبت مراجعه نکنند، اظهار کرد: حضور افراد در مراکز واکسیناسیون فقط بر اساس پیامک نوبت‌دهی است و مراکز واکسیناسیون از پذیرش افرادی که بدون نوبت مراجعه کنند معذور خواهند بود.
معظمی با اشاره به اینکه برخی از افراد بدون دعوت از ساعت هفت صبح پشت درب مراکز واکسیناسیون صف تشکیل می‌دهند، تصریح کرد: مراکز واکسیناسیون از ساعت هشت صبح تا ۱۹ فعال هستند و نیازی نیست افراد برای ثبت نام حضوری مراجعه کنند.
این مقام مسؤول با بیان اینکه واکسیناسیون خودرویی در سراسر استان راه‌ندازی می‌شود، گفت: بیشترین بار مراجعه مردم برای انجام واکسیناسیون بین ساعت ۹ تا ۱۱ صبح است و همین امر سبب تجمع در مراکز می‌شود

 

اشتراک گذاری
لینک کوتاه : https://khabargohardasht.ir/?p=2313
  • نویسنده : دبیرخبر
  • ارسال توسط :
  • منبع : گوهردشت
  • دیدگاه‌ها برای شمارش معکوس برای واکسیناسیون خودرویی بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.