تاریخ : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲ 12 شعبان 1445 Wednesday, 21 February , 2024
2
حسین محمدی:

ساختمان شورای شهر کرج پایلوت استفاده از انرژی خورشیدی شود

  • کد خبر : 2581
  • 21 تیر 1400 - 12:49
ساختمان شورای شهر کرج پایلوت استفاده از انرژی خورشیدی شود
رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای اسلامی شهر کرج گفت: به منظور فرهنگ سازي استفاده از انرژي هاي نو، ساختمان شورای شهر به عنوان اولین ساختمان در سطح ابنیه اداری مدیریت شهری جهت استفاده از انرژی خورشیدی انتخاب شود تا به عنوان پایلوت الگویی برای حرکت سریع تر در این عرصه باشد.

به گزارش خبرگوهردشت، حسین محمدی در نطق پیش از دستور دویست و پنجاه و سومین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج اظهار داشت: بر اساس مصوبه هیئت وزیران تا پایان شهریور ماه امسال باید همه دستگاه های اجرایی ۲۰ درصد برق مصرفی خود را از طریق پنل های خورشیدی تامین کنند که تاکنون هیچ یک از ساختمانهای شهرداری این دستور العمل را اجرایی نکرده اند.
محمدی با اشاره به راهكارهاي فرهنگ سازي براي استفاده از انرژي خورشيدي در راستاي تامين برق افزود: شهرداری با نصب پنل هاي خورشيدي در ساختمان اداري شورای شهر، برق این مکان را تامین و وارد مدار بهره برداری قرار دهد که البته قرارداد لازم با شرکت مربوطه منعقد شده و تجهیزات لازم نیز تامین گردیده است که امیدواریم با پیگیری امر شاهد تسریع در کار و عملیاتی شدن آن در دوره کنونی باشیم.
عضو شورای اسلامی شهر کرج تاکید کرد: استفاده از پکیج برق خورشيدي در ساختمان اداري علاوه بر صرفه جويي و کاهش مصرف به خصوص در زمان هاي پيک مصرف، باعث ايجاد انگيزه در ادارات ديگر خصوصاً ساختمان های اداری مدیریت شهری و همچنین شهروندان در جهت استفاده از اين سيستم مفيد مي باشد.
رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای اسلامی شهر کرج در بخش دیگری از تذکرش بیان کرد: کار خوبی تحت عنوان ایجاد مرکز کنترل و پایش خدمات شهری شروع شده است از شهردار تقاضا دارم منابع لازم را برای بهره برداری سریع تر این پروژه در اختیار حوزه مربوطه قرار دهد و‌ به ثمر نشستن کار در دوره کنونی باشیم.

اشتراک گذاری
لینک کوتاه : https://khabargohardasht.ir/?p=2581
  • نویسنده : دبیرخبر
  • ارسال توسط :
  • منبع : گوهردشت
  • دیدگاه‌ها برای ساختمان شورای شهر کرج پایلوت استفاده از انرژی خورشیدی شود بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.