تاریخ : پنج شنبه, ۱۰ اسفند , ۱۴۰۲ 20 شعبان 1445 Thursday, 29 February , 2024
4
اکبر سلیم نژاد:

روز فرهنگی روزی برای بازشناخت تاریخ و فرهنگ شهر کرج است

  • کد خبر : 1913
  • 21 فروردین 1400 - 13:16
روز فرهنگی روزی برای بازشناخت تاریخ و فرهنگ شهر کرج است
رئیس شورای اسلای شهر کرج با گرامیداشت روز فرهنگی کرج این روز را سرآغازی برای شناخت گذشته و ساخت آینده کلانشهر کرج معرفی کرد و گفت: روز فرهنگی کرج یادگار شورای اسلامی دوره پنجم و گرامیداشت آن بهانه‌ای برای مطرح نمودن هویت، داشته‌ها و ظرفیت‌های غنی کهن شهر کرج و نیز طلیعه تلاش برای ملی نمودن این شهر خواهد بود.

به گزارش خبرگوهردشت، اکبر سلیم نژاد با بیان اینکه با تصویب شورای شهر کرج و همت شورای عالی استان‌ها بیست و یکم فروردین ماه به نام روز فرهنگی کرج نامگذاری شده است، اظهار داشت: در همه کلانشهرهای کشور یک روز با عنوان روز فرهنگی مشخص شده و در کرج ۲۱ فروردین با این عنوان نامگذاری شده است و از طریق این روز به سراسر کشور معرفی می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به اینکه روز فرهنگی کرج، فرصت مناسبی برای ارائه داشته ها و رویدادهای فرهنگی شهر به هموطنان و شهروندان است، تصریح کرد: هر شهری ویژگی‌های طبیعی، اجتماعی، فرهنگی و … دارد که خاص‌ترین آنها به عنوان نماد و سمبل معرفی می‌شود در این راستا ۲۱ فروردین با عنوان روز فرهنگی کرج با برپایی جشنواره لاله ها مقارن شده و در تقویم ثبت شد.

سلیم نژاد با بیان اینکه شهرداری بیش از سایر ارگان ها می تواند به اعتلای فرهنگی جامعه کمک کند خاطر نشان کرد: شهرداری به دلیل برخورداری از پتانسیل پارک ها، فرهنگ سراها، وسایل حمل و نقل عمومی و بیلبوردهای شهری، بیش از سایر ارگان ها می‌تواند به اعتلای فرهنگی جامعه کمک و می‌بایست از این امکانات نهایت استفاده رابه عمل آورند.

وی گفت: کلان شهر کرج می‌تواند جز پایتخت علمی و فن آوری کشور و پایتخت هنری بودن به نمادی برای انسان‌دوستی، مهربانی با همنوع و میزبانی بدل شود؛ چنانچه در بحران فعلی کرونا توانست کارنامه‌ای درخشان از خود بر جای بگذارد.

رئیس شورای اسلامی شهر کرج یادآور شد: فرهنگ عمومی، اساس و بنیان نظام فرهنگی در هر جامعه است که سده‌های متمادی از میان نسل‌های مختلف بشر عبور کرده و به مرور از ناهنجاری‌ها پالایش گردیده و در بطن جامعه نهادینه شده است؛ چنین فرهنگی تعیین کننده سبک زندگی و الگوها و روشهایی است که هر جامعه‌ای برای خود برگزیده است از این رو، ارتقاء سطح کیفی زندگی به عنوان یکی از نمودهای عینی توسعه در جوامع بشری است که بدون توجه و استمداد از فرهنگ عمومی، میسر نخواهد بود.

سلیم نژاد با اشاره به اینکه فعالان اجتماعی بسیاری در این کلان‌شهر وجود دارند، تاکید کرد: نیاز است با افزایش هم‌افزایی بین آنها و با ایجاد یکپارچگی و تعریف اهداف، از ظرفیت این مجموعه برای اداره هر چه بهتر شهر و رفع مشکلات استفاده شود.

اشتراک گذاری
لینک کوتاه : https://khabargohardasht.ir/?p=1913
  • نویسنده : دبیر خبر
  • ارسال توسط :
  • منبع : گوهردشت
  • دیدگاه‌ها برای روز فرهنگی روزی برای بازشناخت تاریخ و فرهنگ شهر کرج است بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.