تاریخ : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲ 12 شعبان 1445 Wednesday, 21 February , 2024
5
تصمیمات غلط دولتی‌ها در مسیر تولید

روایت تلخ یک تولیدکننده از چالش کمبود مواد اولیه پتروشیمی‌

  • کد خبر : 2178
  • 15 اردیبهشت 1400 - 8:31
روایت تلخ یک تولیدکننده از چالش کمبود مواد اولیه پتروشیمی‌
یک صنعتگر تولید‌کننده پریفروم در شهرک صنعتی اشتهارد گفت: برخی تصمیمات غلط در حوزه تامین مواد اولیه پتروشیمی فعالان و صنعتگران مرتبط با این حوزه را به چالش کشیده است و این واحدها در آستانه تعطیلی قرار دارد.

داود ناصری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مورد مشکلاتی که این روزها  به دلیل عدم اختصاص سهمیه مواد اولیه پتروشیمی سبب تعطیلی واحد صنعتی وی شده است ، اظهار داشت : کمبود سهمیه مواد اولیه پتروشیمی سبب تعطیلی واحد صنعتی وی در شهرک صنعتی اشتهارد شده است.

وی افزود: طی سال‌های گذشته در یک برهه مواد اولیه حوزه پتروشییمی در بازار آزاد کمتر از بورس قابل تهیه بود و صنعتگر ترجیچ می‌داد که این مواد اولیه را از بازار آزاد بخرد.

این صنعتگر تولید کننده پریفورم با بیان اینکه برای راه اندازی این واحد تمام املاک و زندگی خود را در رهن بانک گذاشتم ، بیان کرد:  یک تولید کننده برای تهیه سرمایه در گردش باید تمام دارو ندار خود را باید در این راه هزینه کند.

وی با بیان اینکه موادی که از سوی بورس برای این واحد اختصاص یافت جوابگوی نیاز و سرمایه صرف شده در این واحد نبود، ادامه داد: سوال من از وزیر صمت و تمام مسئولانی که در این بخش تصمیم گیر هستند و سبب تعطیلی و بدبختی واحدهای صنعتی با تصمیمات خود می‌شوند این است که چرا تصمیمات شما در این حوزه کار ساز نیست؟

ناصری با بیان اینکه ۷۰ میلیارد تومان در این کارخانه سرمایه گذاری کردم که بخشی از منزل و املاک خود را برای راه اندازی این واحد فروختم ، گفت:  با یک دستورالعمل غلط سهمیه مواد اولیه من در سال ۹۷ نصف شد  و یک دستگاه من خوابید است و در دستور العمل جدید یکی دیگر از دستگاه‌ها به دلیل کمبود مواد اولیه توقیف شد.

وی گفت: تمام مواردی که  از واحد صنعتی ما برای اختصاص سهمیه خواسته شده انجام شد ولی قبل از اینکه مدارک ما را بگیرند سهمیه ما را قطع کردند و یک ماه زمان برد تا بازرسان از این واحد صنعتی بازدید کنند.

این صنعتگر البرزی با بیان اینکه  نامه تایید فعالیت و نیاز ما به این مواد که توسط کارشناسان صمت استان البرز تایید شده به دست وزارت صمت رسیده است و معاون وزیر در جریان است ، عنوان کرد: حدود یک ماه است که ما را به هم پاس می‌دهند و هیچ کس پاسخگو نیست و بارها با تلفن وزارت خانه تماس گرفتیم که بی فایده است.

ناصری با بیان اینکه این واحد با دستورالعمل غلط وارت صمت تعطیل شده است ، گفت: با تصمیمات غلطی که گرفته شد این واحد در حال حاضر در آستانه تعطیلی قرار گرفته و کارگرها نیز شغل خود را از دست می‌دهند و این سرمایه عملا کارکردی ندارد.

وی با بیان اینکه این دستگاه از اروپا به کشور آمده و در حال رفع نیاز بخش مختلف تولید است ، ادامه داد: در سامانه ۱۰ شرکت وجود دارد که در هفته کلی از مواد اولیه پتروشیمی به این ۱۰ شرکت اختصاص می یابد و یک پتروشیمی فقط برای این ۱۰ شرکت کار می کند، آیا ایران فقط این ۱۰ شرکت است؟

ناصری با طرح این سوال که چرا مابقی صنعتگران در این مورد سهمی ندارند، مطرح کرد: در  استان البرز هم واحدهای کمی نیستند که به دلیل کمبود مواد اولیه پتروشیمی به تعطیلی کشانده شدند.

وی با بیان اینکه آقای وزیر و آقای نیارکی شما سبب تعطیلی کارخانه بنده شدید ، تصریح کرد: در حال حاضر فصل کار بنده است و کارخانه به دلیل کمبود مواد اولیه تعطیل شده است.

این صنعتگری البرزی با بیان اینکه به بنده سهمیه ندادند و بعد از آن ملاک برای اختصاص سهمیه بر اساس تولید است ، متذکر شد: ظرفیت من در استان بر اساس پروانه مشخص است و باید بر اساس ظرفیت پروانه به واحد من مواد اولیه اختصاص یابد.

اشتراک گذاری
لینک کوتاه : https://khabargohardasht.ir/?p=2178
  • ارسال توسط :
  • منبع : تسنیم
  • دیدگاه‌ها برای روایت تلخ یک تولیدکننده از چالش کمبود مواد اولیه پتروشیمی‌ بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.