تاریخ : پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲ 13 شعبان 1445 Thursday, 22 February , 2024
0
در دادگستری البرز برگزار شد

تشکیل جلسه بررسی سند تحول قضایی

  • کد خبر : 1289
  • 01 بهمن 1399 - 14:22
تشکیل جلسه بررسی سند تحول قضایی
فاضلی هریکندی، رئیس کل دادگستری استان البرز در نشست بررسی سند تحول قضایی، یکی از مهمترین دستاوردهای استانی را تشکیل ستاد پیشگیری از وقوع جرم برای اولین بار در البرز دانست.

به گزارش خبر گوهردشت این نشست با حضور مسعودی فر قائم مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، رئیس کل دادگستری، دادستان مرکز استان البرز و مدیران قضایی برگزار شد.

مسعودی فر قائم مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در جمع مدیران قضایی استان البرز گفت: دفتر حمایت از اطفال و نوجوانان در این معاونت ایجاد شده و ساختار استانی آن به زودی تحقق می یابد.

قائم مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: سند تحول قضایی از معاونت پیشگیری قوه قضاییه به همه دستگاهها ابلاغ شده است.

مسعودی فر گفت: بخش پیشگیری از حساسیت بالایی در قوه قضاییه برخوردار است و فعالیت در معاونت پیشگیری، تفاوتی چشمگیر با سایر فعالیتهای اداری دارد و باید بیشتر در این حوزه حساسیت به خرج داد.

وی افزود: در این معاونت حدود ۸۰ درصد کار برای عملکرد موفق در حوزه پیشگیری و ایجاد ارتباط موثر با نهادها و تشکل‌های مردم نهاد می‌باشد و در راستای تحقق این اهداف، برنامه هایی جدی نیز تدوین شده است.

این مقام قضایی در ادامه گفت: یکی از نقاط قوت فعالیت معاونت پیشگیری از وقوع جرم در استان البرز، ترغیب روحیه مطالبه گری در این حوزه می باشد که با موفقیت پیش می‌رود.

مسعودی فر گفت: معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری البرز از توانمندی های متعددی برخوردار است و توانسته است همکاری لازم را با مشارکتهای مردمی و سامانه شاد و نهادهای فرادستی داشته باشد.

قائم مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه افزود: بخش اجتماعی معاونت باید با برنامه‌ریزی و تدوین برنامه‌های راهبردی، فعالیت خود را بیش از گذشته تقویت کند.

وی با اشاره به برنامه های حمایتی نیز گفت: دفتر حمایت از اطفال و نوجوانان در این معاونت ایجاد شده و ساختار استانی آن به زودی تحقق می یابد.

مسعودی فر در پایان نیز گفت: دستور ریاست محترم قوه نیز در خصوص استفاده از ظرفیت مشارکت‌های مردمی و تشکلها می‌باشد که باید هرچه سریعتر این مهم نیز تحقق یابد.

در پایان معاون رئیس قوه قضائیه از دکتر حسین فاضلی هریکندی رئیس کل دادگستری استان البرز به دلیل مدیریت موثر و اثر بخش برنامه های پیشگیرانه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری در کاهش و کنترل جرائم و آسیب های اجتماعی اولویت دار با اهداء لوح از وی تقدیر کردند.

اشتراک گذاری
لینک کوتاه : https://khabargohardasht.ir/?p=1289
  • ارسال توسط :
  • دیدگاه‌ها برای تشکیل جلسه بررسی سند تحول قضایی بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.