تاریخ : پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲ 13 شعبان 1445 Thursday, 22 February , 2024
6
رئیس کل دادگستری البرز خبر داد:

تخریب ساخت و ساز ۵ دستگاه حاکمیتی دیگر/ اخطار به دو دستگاه نظامی برای آزادسازی متصرفات

  • کد خبر : 3475
  • 30 بهمن 1400 - 12:25
تخریب ساخت و ساز ۵ دستگاه حاکمیتی دیگر/ اخطار به دو دستگاه نظامی برای آزادسازی متصرفات
رئیس کل دادگستری استان البرز گفت که در مجموع تا امروز بناهای حدود ۸۰ درصد از دستگاه‌هایی که در طول مسیر ۶۴ کیلومتری از پل حامی تا تونل کندوان اقدام به ساخت و ساز کرده اند، آزادسازی شده است.

به گزارش خبر گوهردشت، در راستای تاکیدات رئیس قوه قضاییه در آزادسازی حریم رودخانه کرج، تعداد دیگری از ساخت‌وساز‌های متعلق به دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی و همچنین تعدادی از متصرفات مربوط به افراد حقیقی تخریب شد.

رئیس کل دادگستری البرز در خصوص آخرین اقدامات انجام شده در راستای آزادسازی حریم رودخانه کرج بیان کرد: با توجه به تاکیدات رئیس دستگاه قضا برای زمانبندی در اجرای کار آزادسازی اراضی ملی و طبیعی، کمیته تخصصی آزاد و حریم رودخانه کرج برای آزادسازی حریم رودخانه کرج تشکیل شد.

حسین فاضلی هریکندی با بیان اینکه مقرر شده است کار تخریب ساخت و ساز‌ها در حاشیه رودخانه کرج از ساختمان‌های متعلق به دستگاه‌های دولتی و نظامی آغاز شود، گفت: دستگاه‌هایی که در حاشیه رودخانه کرج اقدام به ساخت و ساز کرده بودند، شناسایی شده اند که در اولین اقدام ساختمان متعلق به قوه قضاییه تخریب شد.

وی بیان کرد: در طول مسیر ۶۴ کیلومتری از پل حامی تا تونل کندوان ۱۹ دستگاه حاکمیتی در حریم رودخانه کرج اقدام به ساخت و ساز کرده اند که تا به امروز ۱۰ دستگاه از جمله قوه قضاییه، محیط زیست، وزارت نیرو، کمیته امداد امام خمینی (ره)، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور و چند دستگاه حاکمیتی دیگر نسبت به آزاد سازی حریم رودخانه اقدام کرده‌اند.

رئیس کل دادگستری البرز بیان کرد: امروز هم ساختمان‌های متعلق به ۵ دستگاه حاکمیتی از جمله آموزش و پرورش، وزارت جهاد کشاورزی، تامین اجتماعی، بخشداری آسارا و یک نهاد نظامی در حریم رودخانه کرج تخریب می‌شود.

فاضلی هریکندی گفت: در مجموع تا امروز ۱۵ دستگاه یعنی حدود ۸۰ درصد از دستگاه‌هایی که در طول مسیر ۶۴ کیلومتری از پل حامی تا تونل کندوان اقدام به ساخت و ساز کرده اند، آزادسازی شده است.

وی با بیان اینکه ساختمان‌های ۴ دستگاه حاکمیتی در حریم رودخانه کرج هنوز تخریب نشده است، گفت: از این ۴ دستگاه، ۲ دستگاه نظامی هستند که به آن‌ها اخطاریه داده شده است و اعلام کرده اند که نسبت به تخریب اقدام خواهند کرد.

رئیس کل دادگستری البرز افزود: تخریب ساختمان‌های ۲ دستگاه دیگر نیز نیازمند انجام کار‌های اداری است. یکی از این ساختمان متعلق به هلال احمر است که وقف شده و ساختمان دیگر هتل پارسیان گچسر است که موضوع میراث فرهنگی در خصوص آن مطرح شده و نیازمند بررسی است.

فاضلی هریکندی بیان کرد: امروز علاوه بر تخریب ساختمان‌های ۵ دستگاه حاکمیتی، چند ساختمان متعلق به افراد حقیقی به صورت داوطلبانه تخریب می‌شود.

 

اشتراک گذاری
لینک کوتاه : https://khabargohardasht.ir/?p=3475
  • ارسال توسط :
  • دیدگاه‌ها برای تخریب ساخت و ساز ۵ دستگاه حاکمیتی دیگر/ اخطار به دو دستگاه نظامی برای آزادسازی متصرفات بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.