تاریخ : پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲ 13 شعبان 1445 Thursday, 22 February , 2024
9
دادستان کرج:

بنای ۲ نهاد نظامی در حاشیه رودخانه کرج هنوز آزادسازی نشده است

  • کد خبر : 3855
  • 14 اسفند 1400 - 15:37
بنای ۲ نهاد نظامی در حاشیه رودخانه کرج هنوز آزادسازی نشده است
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز گفت: بناهای تمام نهادهای دولتی در حریم رودخانه کرج آزادسازی شدند به جز دو نهاد نظامی که اعلام کردند اقدام به آزادسازی خواهند کرد.

به گزارش خبر گوهردشت به نقل از مهر، حسن مددی پیش از ظهر شنبه در مراسم فاز جدید آزادسازی حریم و بستر رودخانه کرج در املاک اشخاص حقیقی و حقوقی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بناهای تمام نهادهای دولتی در حریم رودخانه کرج آزادسازی شدند به جز دو نهاد نظامی که اعلام کردند اقدام به آزادسازی خواهند کرد.

وی بیان کرد: در بحث بناهای خصوصی در پایین بستر رودخانه در منطقه حصار برخی از مالکان خصوصی داوطلبانه اقدام به آزادسازی بستر حریم رودخانه کردند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز با بیان اینکه مالکین بخش‌های خصوصی دیگر علی رغم اخطاری که داده شد اقدام به آزادسازی بستر رودخانه نکردند، تصریح کرد: بر این اساس تعرضات در بستر و حریم در منابع طبیعی دارند و همچنین تغییر کاربری غیر مجاز از دیگر تخلفات آنان است.

وی خاطرنشان کرد: امروز دستگاه قضائی با اقتدار و با استناد قانون نسبت به آزادسازی حریم رودخانه اقدام خواهد کرد و هشدار می‌دهیم مالکان خصوصی حتماً نسبت به آزادسازی حریم رودخانه اقدام کنند.

۶۷۵ ساختمان حقیقی و حقوقی در مسیر رودخانه کرج باید آزادسازی شود

مددی با بیان اینکه ۶۷۵ ساختمان حقیقی و حقوقی در مسیر رودخانه کرج باید آزادسازی شود، گفت: تا به امروز از ۱۹ دستگاه، ۱۸ دستگاه که چند ساختمان داشتند اجرا شده و باقی مانده هم برخی در پایین دست رودخانه ۶ مالک خصوصی داوطلبانه اقدام به آزادسازی کردند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز اظهار کرد: ما مسیر رودخانه را تا بخشی که قانونی و در ساماندهی طرح قرار دارد، آزاد سازی خواهیم کرد و امید است تا نیمه سه ماهه اول سال آتی شاهد اجرای کامل طرح آزادسازی حریم رودخانه باشیم.

وی بیان کرد: اگر تخریب انجام شود دیگر اجازه تصرفات مجدد نخواهیم کرد و اگر مجدد ساخت و ساز انجام شود، مجازات قانونی اعمال خواهد شد.

مددی تصریح کرد: براین اساس دسترسی مردم در برخی از بستر رودخانه با رعایت نکات زیست محیطی و بهداشتی فراهم خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: یک هتل در بستر رودخانه است که میراث فرهنگی اعلام کرده این هتل بخش میراث فرهنگی دارد و مقرر شده اداره آب بررسی کند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز متذکر شد: تمام رستوران‌ها و املاک خصوصی که در بستر حریم رودخانه است نسبت به آزادسازی اقدام خواهد شد.

اشتراک گذاری
لینک کوتاه : https://khabargohardasht.ir/?p=3855
  • ارسال توسط :
  • منبع : مهر
  • دیدگاه‌ها برای بنای ۲ نهاد نظامی در حاشیه رودخانه کرج هنوز آزادسازی نشده است بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.