تاریخ : پنج شنبه, ۱۰ اسفند , ۱۴۰۲ 20 شعبان 1445 Thursday, 29 February , 2024
5

آزادسازی ۱۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی چهارباغ

  • کد خبر : 2857
  • 17 شهریور 1400 - 11:52
آزادسازی ۱۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی چهارباغ
فرمانده یگان حفاظت از اراضی کشاورزی استان البرز گفت:با تخریب بیش از ۷۰ بنا و چهاردیواری تفکیک شده، ۱۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان آزادسازی شد.

به گزارش خبرگوهردشت، سرهنگ سید مجتبی موسوی روز چهارشنبه افزود: این رفع تصرف ها در راستای اجرای قوانین و مقررات حفاظت از اراضی کشاورزی و باغ ها با حضور نمایندگان دادستانی شهرستان چهار باغ و همکاری خوبی که از سوی نیروهای انتظامی این شهرستان به عمل آمد، پس از جمع بندی شناسایی های به دست آمده از تغییر کاربری های غیر مجاز انجام شده از طریق منابع خبری و سامانه هوشمند توسط کارشناسان  و مجموعه جهاد چهارب باغ انجام شد.

وی از معرفی مجرمین شناسایی شده به دستگاه قضایی خبر داد و بیان داشت: ضمن برخوردی که در راستای اجرای تبصره ۲ از ماده ۱۰ قانون در خصوص تغییر کاربری های غیر قانونی به عمل می آید تلاش برای شناسایی و معرفی به دستگاه قضایی زمین خواران و آن دسته افرادی که با رفتارهای غیر قانونی مرتکب خسارات به اراضی گردیده و مخاطراتی برای آینده و امنیت غذایی در جامعه بوجود می آورند در دستور کار این یگان قرار دارد .
موسوی افزود: تمام تغییراتی که در سطح اراضی استان واقع شود از طریق سامانه هوشمند سازی قابل شناسایی بوده و از شهروندان نیز درخواست می شود  از طریق تماس با شماره ۱۳۱ تخلفات تغییر کاربری را با  کارشناسان این سازمان مطرح نمایند .

استان البرز بالغ بر ۶۸ هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد.

اشتراک گذاری
لینک کوتاه : https://khabargohardasht.ir/?p=2857
  • نویسنده : دبیرخبر
  • ارسال توسط :
  • منبع : گوهردشت
  • دیدگاه‌ها برای آزادسازی ۱۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی چهارباغ بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.