تاریخ : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲ 12 شعبان 1445 Wednesday, 21 February , 2024
5

مرمت کاخ مروارید ۱۳۰ میلیارد تومان آب می‌خورد

  • کد خبر : 2801
  • 08 شهریور 1400 - 14:30
مرمت کاخ مروارید ۱۳۰ میلیارد تومان آب می‌خورد
مدیرکل میراث فرهنگی البرز گفت: برای احیای کاخ مروارید حداقل و به صورت خوشبینانه ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که تامین آن حتی از عهده بخش خصوصی نیز برنمی‌آید.

به گزارش خبرگوهردشت، فریدون محمدی با اشاره به اینکه احتمال واگذاری عملیات مرمت بنای کاخ مروارید به شهرداری کرج وجود دارد، اظهار کرد: اگر شهرداری برای مرمت بنای کاخ مروارید برنامه‌ای داشته باشد و بخواهد اعتبار مورد نیاز برای این‌کار را تامین کند، میراث فرهنگی از این اتفاق استقبال می‌کند.

وی ادامه داد: البته این اقدام منوط به توافق و انعقاد تفاهم نامه مشترک بین میراث فرهنگی و شهرداری در خصوص نحوه مرمت و بهره برداری  از این مجموعه و … است.

وی توضیح داد: واقعیت این است مرمت بنای کاخ مروارید در شرایط فعلی به اعتبار زیادی نیاز دارد که میراث فرهنگی فعلا از عهده تامین آن بر نمی‌آید.

مدیرکل میراث فرهنگی البرز اضافه کرد: ما به دنبال آن هستیم تا به هر قیمتی که شده بنای این کاخ را زنده کنیم تا امکان بازدید عمومی و بازگشت آن به چرخه گردشگری استان فراهم شود.

محمدی افزود: برای احیای این کاخ حداقل و به صورت خوشبینانه ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که تامین آن حتی از عهده بخش خصوصی نیز برنمی‌آید.

وی توضیح داد: بخش خصوصی با احیای این بنا به دنبال برگشت سرمایه‌ای است که هزینه کرده و این بازگشت مدت زمان زیادی می‌برد ولی بازگشت سرمایه برای شهرداری با توجه به اینکه می تواند از سایر فضاهای این مجموعه هم استفاده کند، منطقی‌تر به نظر می‌رسد.

 

اشتراک گذاری
لینک کوتاه : https://khabargohardasht.ir/?p=2801
  • نویسنده : دبیرخبر
  • ارسال توسط :
  • منبع : گوهردشت
  • دیدگاه‌ها برای مرمت کاخ مروارید ۱۳۰ میلیارد تومان آب می‌خورد بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.