تاریخ : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲ 12 شعبان 1445 Wednesday, 21 February , 2024
6
احد رسولی:

قدم اول برای خروج زندان‌ها از کرج برداشته شد

  • کد خبر : 2529
  • 15 تیر 1400 - 14:00
قدم اول برای خروج زندان‌ها از کرج برداشته شد
خزانه دار و رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و بافت های فرسوده شورای اسلامی شهر کرج گفت: لایحه‌ای با عنوان ساماندهی و تعیین تکلیف اراضی زندان قزلحصار توسط شهرداری به شورای شهر ارائه و با رای اکثریت اعضاء تصویب شد.

به گزارش خبرگوهردشت، احد رسولی در تشریح این خبر اظهار داشت: طی ادوار مختلف در شهر کرج، بحث خروج زندان‌ها از بافت شهری مورد توجه یا حداقل شعارهای ریز و درشت مسئولان بوده است اما سرانجام این موضوع که دغدغه‌ بسیاری از شهروندان است، رسمیت بیشتری یافته و به شورای شهر رسید.

رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و بافت های فرسوده شورای شهر کرج افزود: بر اساس نامه ارسالی، با توجه به آیین‌نامه اجرایی بند پ ماده ۱۱۳ برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران، سازمان زندان‌های البرز صرفا بدون تشريفات مناقصه می‌تواند وارد معامله با شهرداري شود و پیشنهاد شده شرکت مهندسین مشاوری که به عنوان مجری تهیه تفصیلی در منطقه ۳ فعالیت می‌کند، در خصوص انجام مطالعات و امکان‌سنجی ساماندهی اراضی اراضی مورد توافق تعیین شود.

رسولی با بیان اینکه این لایحه در کمیسیون شهرسازی، معماری و بافت های فرسوده شورای شهر کرج پس از بحث و بررسی با پنج قید توسط اعضای کمیسیون موافقت شد، بیان کرد: این قرارداد بر اساس قانون انتقال زندان‌ها به خارج از شهر منعقد و یک طرح جامع برای کل محدوده شامل ۳۰۷ هکتار به استناد قانون انتقال زندان‌ها تهیه شده و تاکید می‌شود این توافق به تایید استانداری، شورای عالی شهرسازی، سازمان پدافند غیر عامل و سایر مراجع بالادست مربوطه برسد.

خزانه دار شورای اسلامی شهر کرج تصریح کرد: طبق کلیات مورد توافق، ۶۵ درصد حق شهرداری برای معابر و کاربری‌های خدماتی و ۳۵ درصد مسکونی خواهد بودو انجام مطالعات امکان‌سنجی و طرح جامع برای محدوده بازه زمانی داشته باشد.

وی تاکید کرد: کارگروه اجرایی ساماندهی و تعیین تکلیف اراضی زندان قزلحصار، شهرداری کرج در نظر دارد در صورت تصویب و تأیید شورای محترم اسلامی چند اقدام اساسی از جمله: در فاز اول حدود ۲۰۰ هکتار از اراضی فوق که پیرامون زندان قزلحصار می‌باشد و بخشی از آن در حدود ۷۰ هکتار در داخل محدوده شهری می‌باشد با شرایط ذیل تغییر کاربری یابد؛ الف) ۳۵ درصد خالص (بدون در نظر گرفتن شبکه معابر) از ۲۰۰ هکتار حدوداً به میزان همان ۷۰ هکتار به کاربری مسکونی با تراکم مورد تأیید کمیسیون ماده ۵ شورای عالی معماری و شهرسازی قرار گیرد. ب) ۶۵ درصد مابقی از ۲۰۰ هکتار موصوف حدوداً به مساحت ۱۳۰ هکتار به عنوان شبکه معابر و خدمات و سهم شهرداری از محل ورود به محدوده شهر قرار گیرد که قسمتی از آن می‌تواند مسکونی باشد.

رسولی یادآور شد: در فاز دوم حدود ۱۰۰ هکتار از زمین‌های زندان فعلی قزلحصار پس از انتقال زندانیان در فاز دوم با کیفیت فوق عملیاتی خواهد شد. (۳۵ درصد خالص قطعات مسکونی سهم سازمان زندان ها و ۶۵ درصد ناخالص سهم شهرداری اعم از شبکه معابر، ورود به محدوده ).

اشتراک گذاری
لینک کوتاه : https://khabargohardasht.ir/?p=2529
  • نویسنده : دبیرخبر
  • ارسال توسط :
  • منبع : گوهردشت
  • دیدگاه‌ها برای قدم اول برای خروج زندان‌ها از کرج برداشته شد بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.