تاریخ : پنج شنبه, ۱۰ اسفند , ۱۴۰۲ 20 شعبان 1445 Thursday, 29 February , 2024
3
سید مرتضی اعتصامی:

طرح تفصیلی با توجه به توان اکولوژیک منطقه نیازمند بازنگری است

  • کد خبر : 2829
  • 13 شهریور 1400 - 13:14
طرح تفصیلی با توجه به توان اکولوژیک منطقه نیازمند بازنگری است
دبیر دوم و رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر کرج گفت: توان اکولوژیک  منطقه  شامل  منابع آب و هوا و وسعت است که البرز و کلانشهر کرج در این بخش نیازمند بازنگری است.

به گزارش خبرگوهردشت ؛سید مرتضی اعتصامی در نشست بررسی روند پیشرفت طرح تفصیلی شهر کرج با اشاره به مشکلات مختلف کلانشهر کرج اظهارداشت : استان البرز ۱۹ برابر توان اکولوژی خود در آن جمعیت مستقر شده است.
رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر کرج افزود : این استان یکی از متراکم ترین استان های کشور است و هر روز دچار مشکلات زیست محیطی هستیم .
وی بیان داشت : توان اکولوژیک  منطقه  شامل  منابع آب و هوا و وسعت است که البرز و کلانشهر کرج در این بخش نیازمند بازنگری است.
اعتصامی یادآور شد : تراکم جمعیتی بالا  در واقع به شدت به منطقه و مردم فشار می آورد و حتی در نظر گرفتن زمین مناسب برای  انباشت زباله و ایستگاه زباله  در سطح استان البرز نداریم.
دبیر دوم شورای اسلامی شهر کرج تاکید کرد:  در استان البرز مطالعات متعددی برای دفن زباله ها صورت گرفت و تنها  منطقه حلقه دره  برای دفن زباله های استان مناسب تشخیص داده شد.
وی افزود:  مغایرت هایی  در حوزه شهرسازی برای رفع مشکلات صورت می پذیرد که باید بررسی شود؛ یکی ازبزرگترین مشکلاتی که اکنون  در کرج داریم که تاکنون گذارا به آن پرداخته اند بحث تراکم و بار گذاری جمعیتی است و این سووال پیش می آید با توجه به کدام مطالعات اکولوژیک چشم انداز تعریف شده است.

اشتراک گذاری
لینک کوتاه : https://khabargohardasht.ir/?p=2829
  • نویسنده : دبیرخبر
  • ارسال توسط :
  • منبع : گوهردشت
  • دیدگاه‌ها برای طرح تفصیلی با توجه به توان اکولوژیک منطقه نیازمند بازنگری است بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.