تاریخ : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲ 12 شعبان 1445 Wednesday, 21 February , 2024
7
برق دو بار در روز قطع می‌شود

ادامه خاموشی‌ها تا آخر تابستان

  • کد خبر : 2522
  • 15 تیر 1400 - 9:10
ادامه خاموشی‌ها تا آخر تابستان
برای اینکه بخش صنعت و تولید از قطعی برق آسیب کمتری ببینند بنا شده برق بخش صنعت از ساعت ۱۲ تا ۶ عصر به صورت پیوسته قطع باشد.

سرپرست شرکت توزیع برق البرز گفت:برای اینکه بخش صنعت و تولید از قطعی برق آسیب کمتری ببینند بنا شده برق بخش صنعت از ساعت ۱۲ تا ۶ عصر به صورت پیوسته قطع باشد.

رامین فرج روز سه شنبه ۱۴ تیرماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: متاسفانه به دلیل کاهش بارندگی و گرمای زودهنگام شاهد افزایش میزان مصرف برق از اوایل خرداد امسال هستیم.

وی ادامه داد: به عنوان مثال میزان مصرف  برق کشور در روز گذشته ۶۵ هزار مگاوات بود که ۱۲ هزار مگاوات آن قابلیت تامین از طریق نیروگاه‌ها را نداشت که این میزان حدود ۱۸ درصد از نیاز کشور بوده است.

وی توضیح داد: برای جبران این کسری چاره‌ای جز اعمال خاموشی زمانبندی شده در مناطق مختلف کشور وجود ندارد مگر اینکه مردم میزان مصرف خود را مدیریت کنند.

این مسئول با اشاره به کاهش ظرفیت تولید نیروگاه‌های برق آبی کشور ادامه داد: ظرفیت تولید این نیروگاه‌ها حدود ۷ تا ۸ هزار مگاوات است ولی به دلیل کاهش بارندگی در سال جاری به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.

فرج تاکید کرد: هر سال هم به واسطه افزایش جمعیت با افزایش بین ۳ تا ۴ هزار مگاواتی مصرف برق مواجه هستیم که همه اینها باعث شده تولید نیروگاه‌ها به میزان مصرف نرسد.

وی تصریح کرد: برای کاهش این کمبود، از هفته قبل علی رغم اینکه قرار بود روزانه یک بار و آن هم به مدت دو ساعت برق مناطق مختلف البرز قطع شود، قطعی‌ها به دو بار در روز رسیده است.

فرج گفت: سعی داریم قطعی برق‌ها بر اساس برنامه اعلام شده اتفاق بیفتد ولی اگر وضعیت مصرف به همین شکل ادامه داشته باشد، چاره‌ای جز قطعی خارج از برنامه نداریم.

این مسئول توضیح داد: برای اینکه بخش صنعت و تولید از قطعی برق آسیب کمتری ببینند بنا شده برق بخش صنعت از ساعت ۱۲ تا ۶ عصر به صورت پیوسته قطع باشد.

سرپرست شرکت توزیع نیروی برق البرز اضافه کرد: با این کار صاحبان صنایع می‌توانند ساعات کاری خود را تغییر دهند.

وی در پاسخ به اینکه قطعی برق تا چه زمانی به این شکل ادامه دارد، گفت: اگر وضعیت به همین منوال ادامه داشته باشد، قطعی برق تا پایان تابستان ادامه دار خواهد بود.
وی توضیح داد: البته بیمارستان‌ها، مراکز انتقال خون و تلمبه‌خانه‌های آب جزو برنامه قطعی آب قرار ندارند.

انتهای پیام

اشتراک گذاری
لینک کوتاه : https://khabargohardasht.ir/?p=2522
  • ارسال توسط :
  • منبع : ایسنا
  • دیدگاه‌ها برای ادامه خاموشی‌ها تا آخر تابستان بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.